Doplňkové zboží/služby

Příslušenství i doplňky lodžií společnosti Faitherm jsou nabízené ve vysoké kvalitě, důmyslně variabilní a vše do sebe skvěle zapadá.Držák satelitu - doplňky lodžií - detailNa některé příslušenství je lepší myslet předem a předejít následným zásahům do lakovaných povrchů. Pozdější úpravy jsou také náročnější na čas promítnutý v součtu celkových nákladů.

Sušáky na prádlo

proužek pod a nad mapuDoplňky lodžií - pohled na skupinu sušáků na prádlo
Jsou hliníkové i železné s pevnými nebo posuvnými jezdci na zeď, strop a zábradlí. K sušákům vysoké kvality a skvělého designu dodáváme kvalitní šnůry na prádlo.

Nástěnný sušák na prádlo LUXproužek pod a nad mapu

Nástěnný sušák na prádlo LUX
Lodžiový hliníkový nástěnný sušák na prádlo umožňuje variabilní rozmístění šňůr pomocí posuvných plastových jezdců. Ty vám umožní využívat potřebný počet šňůr. Sušáky se vyrábí v různých šířkách z hliníkového profilu v šedé barvě s bočními plastovými krytkami ve stejném odstínu.Jedinečný designový sušák Lux je příjemným doplňkem a především pomocníkem.

Typ Šířka Počet úchytů
LUX 600 600 mm 4
LUX 700 700 mm 5
LUX 800 800 mm 5

Doplňky lodžií - pohled na skupinu sušáků na prádlo - detail

Sušák na prádlo pro uchycení ke stropuproužek pod a nad mapu

Sušák na prádlo pro uchycení ke stropu
Stropní sušák s pevným uchycením šňůr je skvělýmřešením pro všechny balkony typu U i L a všude tam, kde je kvůli chybějícím bočním stěnám použití designového sušáku Lux vyloučeno. Vyroben je z kovu a povrchověošetřen dokonalým práškovým lakováním – KOMAXITEM. Trvanlivost háčkům na šňůry zajišťuje materiál pozink. Standardně dodáváme balkonový sušák v barvě bílé.

Sušák prádla na zábradlíproužek pod a nad mapu

Sušák na zábradlí - detail doplňku pro lodžiová zábradlí
Na boky zábradlí tvaru „U“ nabízíme sušák na prádlo sestávající ze dvou obdélníkových jeklů s vyvrtanými otvory na šňůry. Jedná se vždy o specifické řešení k dané konstrukci určené především pro balkony panelových domů. Použitým materiálem je hliník lakovaný komaxitem do barvy zábradlí, aby vše bylo pěkně sladěno a architektonicky nenarušovalo ráz budovy.

Držák antény a satelitu

proužek pod a nad mapuDržák satelitu - doplňky lodžií - detail
Slouží k uchycení satelitu k zábradlí i na zeď.Hliníkový držák tvaru L se dodává v různých délkách obou stran. Barvou se přizpůsobí zábradlí nebo jiným architektonickým prvkům a nenarušuje vzhled domu. Svou konstrukcí je předurčen k dlouhé trvanlivosti. Při použití na zábradlí je lépe zadat umístění a množství satelitních držáků již při jeho výrobě. Otvory pro uchycení budou navrtány již před lakováním a dosáhne se tak dokonalé, trvanlivé konstrukce.

Hliníkový nástavec zábradlí

proužek pod a nad mapu
Slouží jako doplněk ke zvýšení polohy madla oproti pochozí ploše u stávajících i nových zábradlí. Používá se v případech, kde je nutno zvýšit bezpečnost ve vyšších patrech nebo u zábradlí která nesplňují díky svým rozměrům a konstrukci platné normy. Je skvělým řešením při revitalizacích panelových domů, kde je nutno zachovat původní zasklení lodžií při zmenšení lodžie díky zateplení. Zároveň je využíván projektanty jako architektonický prvek.

Dodatečná výplň zábradlí

proužek pod a nad mapu
Používá se pro utěsnění zábradlí s klasickou příčkovou nebo tyčovou výplní při instalaci přídavného zasklení lodžie. Jako celoplošná výplň se využívají bezpečnostní lepená nebo kalená skla, polykarbonáty i kompozitní desky. Takto použitá výplň nemění celkový ráz stavby a zvyšuje bezpečnost i energetickou bilanci lodžie při zachování snadné údržby.

Panelákové mříže z hliníkových profilů

proužek pod a nad mapuDoplňky lodžií - panelákové mříže z hliníkových profilů
Jedná se vždy o řešení na míru k daným rozměrům
vyplňovaného otvoru, potřebám zákazníka a architektonickému rázu budovy. Materiálem jsou hliníkové slitiny s povrchovou úpravou práškového lakování dle zvolené barvy vzorníku RAL. Předností je nízká váha. V porovnání s jinými používanými materiály zatěžují hliníkové mříže konstrukce balkonů a lodžií minimálně. Zejména nižší patra panelových domů bývají často obětí kriminality a naše řešení kvalitními mřížemi je trvanlivou a estetickou volbou.

Stříšky nad vchody

proužek pod a nad mapuDoplňky lodžií - Stříška nad vchod
Řešení zastřešení panelákového vchodu vám nabídneme vždy na míru v souvislosti s povětrnostními vlivy a ostatními stavebními prvky panelového domu. Design i materiál bude vybrán na základě vaší dohody s naším zkušeným obchodním zástupcem.

Zastřešení lodžií

proužek pod a nad mapuDoplňky lodžií - pohled na stříšku nad lodžii se zasklením IVETA
Pro stavbu panelákového zastřešení lodžií používáme moderní materiály hliník a sklo.Řešení nabízíme na míru v souvislosti s povětrnostními vlivy a ostatními stavebními prvky domu.

Atypické konstrukce

proužek pod a nad mapu Krásná zimní zahrada
Zasklení verand, zádveří,teras a zimních zahrad
 je lepší zkonzultovat již při plánování realizace s naším obchodním zástupcem, který má v tomto oboru bohaté zkušenosti. Používáme moderní materiály hliník a sklo, které se zde nejvíce osvědčily. Jsou trvanlivé, lehce omyvatelné a nabízejí perfektní zpracování dokonalé v detailech a především funkční.

Klempířské prvky

proužek pod a nad mapuDoplňky lodžií - klempířské prvky k zasklení a zábradlí
Pro lepší odolnost lodžie proti povětrnostním vlivům se provádí oplechování zábradlí i zasklení klempířskými prvky. Provádí se ocelozinkovým plechem s jednostrannou barevnou úpravou celé škály RAL. Standardně nabízená je bílá a hnědá barva.