Rámový systém

Rámový posuvný zasklívací systém


proužek pod a nad mapuJedná se o rámový zasklívací systém vyvinutý pro dodatečné zasklívání lodžií, verand a teras. Přednosti zasklívacího systému TERMOplus využijete všude tam, kde stavební podmínky, nebo estetické požadavky zákazníka nedovolí použít standardní bezrámový způsob zasklení.Poled na lodžii s květinou a žlutým zábradlím. Lodžie je osazena rámovým systémem pro zasklívání lodžií TERMOplus.  Zasklívacím systémem TERMOplus můžeme zasklívat otvory až do výše 300 cm, přičemž výplň lze vybírat z různých typů plošných výplní, především skel včetně ditermálních. TERMOplus ocení zejména ti, kteří hledají funkční, variabilní a bezúdržbové zasklívání lodžií s dlouhou životností za příznivou cenu. Systém je řešen jako posuvný s možností pohybu jednotlivých dílců do stran. Sestavy je možné volitv provedení dvojdílném až osmidílném, přičemž je možná jejich vzájemná kombinace. Jednotlivé dílce jsou mezi sebou v uzavřené poloze hermeticky utěsněny profilovým zámkem a tak je zamezeno možnému zatékání a profukování i za méně příznivého počasí. Celý systém je vyroben z nekorodujících materiálů s povrchovou úpravou dle přání zákazníka.

Výhody zasklívání lodžií TERMOplus

proužek pod a nad mapuVeranda s prosklenou stříškou a systémem pro zasklívání lodžií TERMOplus
Dílce při otevření nezabírají vnitřní prostor

Možnost použití různých druhů výplní
Možnost instalace zasklení na podlahu
Variabilita otevírání zasklení
Velká úspora tepla v přilehlé místnosti
Omezení hlučnosti a prašnosti
Snadné mytí, dlouhá životnost
Rozmanitost barevných řešení dle vzorníku RAL
Ochrana před vniknutím (osoby, zvěř)
Ochrana proti zatékání do pláště budov
Celoroční využití balkonu, lodžie,
terasy, nebo zimní zahrady
Český výrobek
Pozáruční opravy

Zimní zahrada? Snadno!             Ikona 5 let záruky na všechny druhy zábradlí a zasklení

proužek pod a nad mapuVýhodou zasklení TERMOplus je bezesporu jeho možnost instalace přímo na podlahu lodžie nebo terasy, čímž získáme velmi účelné, estetické a finančně nenáročné zasklení, které lze využít i jako zimní zahradu.

Schéma otevírání a zavírání posuvných dílců zasklívání lodžií TERMOplus

Volba výplně rámového zasklívacího systému TERMOplus

proužek pod a nad mapu
Zimní zahrady vytvořená pomocí systému pro zasklívání lodžií TERMOplus

Nejčastější výplní je obyčejné,nebo bezpečnostní
 sklo 4 – 6 mm
, ale při vyšších nárocích na izolaci a estetičnost doporučujeme osadit zasklívací systém dithermálním sklem pomocí promyšleného adaptéru. Nespornou výhodou systému je možnost instalace skleněné výplně použitím těsnění z EDPM pryže bez nutnosti dalších tmelících materiálů.

Jako výplň tohoto zasklívání lodžií lze volit různé deskové materiály:

sklo 4 – 16 mm, tvrzené sklo, ditermální sklo, polykarbonátové desky (i dutinkové) různých odstínů, sádrokarton apod..

Kvalita použitých materiálů

proužek pod a nad mapuDetail zasklívání lodžií TERMOplus - spodní pojezd a okna s úchytkou
Zasklení TERMOplus je tvořeno sestavou posuvných dílců z našich profilů a skleněné výplně. Profily rámů jsou vyrobeny z hliníkové slitiny, opatřené práškovým vypalovaným lakem komaxit v odstínu dle přání objednatele (standardně – bílá RAL 9003). Na přání je možno dodat libovolný odstín ze stupnice RAL. Pojezdové profily nabízíme také jako bezbariérové, což oceníte hlavně u vstupních částí.

 

Kvalita provedení

proužek pod a nad mapuJednotlivé díly (křídla) jsou vedeny spodním a horním profilemDetail úchytky - madla zasklívacího systému TERMOplus k boční stěně, kde se za sebe zasouvají bez nároku na vnitřní prostor lodžie. Jednotlivá křídla pojíždí po bezúdržbových kolech s ložisky. Odvod dešťové vody je zajišťován sklonem spodního pojezdového profilu a drenážními otvory. Pro zamezení průvanu, průniku hluku, prachu nebo vody do zaskleného prostoru jsou všechny profily opatřeny kartáčovým těsněním. Jednotlivá křídla jsou při úplném uzavření systému zajištěna proti pohybu profilovými zámky. Pro ovládání systému je nabízeno několik typů madel – úchytek s možností aretace při zavření nebo také uzamčení madla – úchytky klíčkem.

Využití zasklívacího systému

proužek pod a nad mapuSchodiště se stříškou a bočním zasklením s dveřmi vytvořené pomocí systému pro zasklívání lodžií TERMOplus
Zasklení TERMOplus lze použít nejen pro standardní zasklívání lodžií a balkonů v panelové zástavbě, ale je také velmi oblíben pro zasklení různých teras, pavlačí, zádveříRD apod.. Zasklívání lodžií je možno mezi sebou libovolně kombinovat a vytvořit tak téměř nekonečnou prosklenou stěnu s možností variabilního uspořádání. Max. výška zasklení bez použití vertikálních výztuh činí 2,5 m, s výztuhami je možno toto zasklení použít až do výše 3 m. Životnost systému bývá při pravidelné údržbě odhadována přibližně na 30 let.

 

Údržba systému

proužek pod a nad mapu
Samotný systém zasklívání lodžií je navržen jako bezúdržbový pro celé obdobísvé plánované životnosti. Uživatel by měl pravidelně čistit odtokové otvory ve spodním pojezdovém profilu, a také pravidelně – min. 1x ročně kontrolovat stav kotevních šroubů a všech spojovacích prvků. Skleněné výplně a lakované povrchy je nutno čistit prostředky bez použití abrasiv. Jakákoliv poškození laku je nutno opravit již v zárodku, aby se předešlo případným povrchovým defektům vlivem povětrnostních vlivů.

Vzorník barevné škály RAL pro barvení systému zasklívání lodžií TERMOplus